
02 та 03 липня 2020 року врамках проекту «Інклюзивніпослуги длявсіх: посилення доступу до освіти таіншихпослуг для дітей з інвалідністю», ГО «Донецька обласна організація Всеукраїнської організацію Союз осіб з інвалідністюУкраїни», міжнародна неурядова організація Save the Children та Національна Асамблея людей з інвалідністю провели вебінар для батьківдітей з інвалідністю та без – з логопедом – дефектологом, дитячим психологом Анною Рощиноюна тему «Мовні порушення у дітей. Діагностика та методи корекції».
Доденний вебінар складався з чотирьох блоків, в кожному з яких була теоретична і практична частин.Вебінар був поділений на два дні.
В першому блоці розглядали питання: Фізіологія мовлення. Анатомо – фізіологічні механізми. Причини мовленнєвих порушень.
Анна розповідала про будову мовленнєвого апарату, про будову мозку людини та яка частина головного мозку за що відповідає в житті людини. Також на презентації було чітко продемонстроване те, про що розповідала тренерка.
Види мовленнєвих порушень. Клінічно – педагогічна класифікація. Порушення усного мовлення (розлади фонаціонарного оформлення висловлювання, порушення структурно – семантичного оформлення висловлювання, порушення письмового мовлення.
У другому блоці спікер розказувала про проблеми мовлення, які вони бувають та як їх корегувати. Що деякі проблеми можна вирішити тільки з логопедом, а деякі обов’язково у парі із лікарем та в комплексі із корекцією проблеми необхідними препаратами, які назначає лікар.
Третій блок був присвячений тому, що деякі проблеми у спілкуванні вирішуються за участю психолога або психіатра та логопеда і батьків. Тому що за результатами обстеження дитини вона може не мати ніяких вад, але порушення у мовленні є. Саме тому потрібно і звертатись також до психолога або психіатра, щоб правильно збудувати план корекції мовлення дитини.
Анна дуже розвернуто давала відповіді на усі питання, які їй ставили слухачі. Слухачі вебінару залишились задоволеними від отриманою інформації та лекції.
Учасники залишили свої відгуки « Дякуємо за змістовний та цікавий тренінг» , «Дуже корисна інформація»
|