У Вінницькому центрі професійної реабілітації інвалідів «Поділля» почали вперше практикувати такий метод навчання. Щоб розпочати цю справу, довелось докласти чимало зусиль. Взагалі, категорія незрячих – найобділеніша в здобутті освіти і працевлаштуванні.
Для опанування цього фаху необхідно змінити повністю підхід до навчання, адже незрячі слухачі не користуються мишкою, взагалі, а працюють лише за допомогою комбінацій клавіш клавіатури і програми-озвучки. Вони орієнтуються в тексті, відкривають та закривають програми, володіють головним меню комп’ютера, та виконують інші різні програмні задачі. Саме мислення таких людей розвинене трохи по-іншому, адже для виконання різних дій необхідно знати безліч комбінацій клавіш клавіатури, які необхідно запам’ятати і тримати всю картинку зображень і відкритих вікон в пам’яті.
Своїми враженнями від навчання поділився слухач центру В’ячеслав Щур (23 роки), який чекав нагоди потрапити до центру два роки. Про заклад він дізнався від вчителів, які займались за системою індивідуального навчання. Обрав саме цей курс, оскільки самостійно хотів користуватись комп’ютером і інтернетом. Професія йому давалася не легко, адже з комп’ютером раніше справи не мав, і необхідно було вивчати всю розкладку клавіатури з нуля. Курс навчання ще не завершений, але хлопець уже володіє багатьма функціями користувача комп’ютера. Тепер в планах на майбутнє - не лише користуватись комп’ютером, а й працювати за професією. В’ячеслав впевнений, що недарма чекав два роки, нині дуже задоволений результатом і навчанням загалом.
Якщо будь-хто відверне від себе монітор і спробує виконати елементарні дії на комп’ютері, доведеться докласти чимало зусиль. Та приклад В’ячеслава показує, що немає нічого неможливого.