Голосувати вдома або просити допомоги на виборчих дільницях. Два варіанти для інвалідів на цих виборах.
Приймаючи зміни до законодавства, парламент відмовився врахувати інтереси людей з особливими фізичними потребами. Громадські організації вже зараз називають ці вибори – найменш дружніми до інвалідів.
Ярослав Грибальський пересувається містом на візку вже багато років. Однак вважає, що це - не причина, щоби залишатися у день виборів вдома. Ми попросили пана Ярослава показати, де працюватиме його дільниця - це приміщення коледжу.
Щоби потрапити всередину – йому потрібен пандус - або допомога кількох чоловіків.
Такі ж клопоти - майже у всіх містах України. Навіть у столиці інваліди-візочники проситимуть допомоги. Хоча й не вважають себе людьми, яких потрібно опікати.
На цих виборах не буде спеціальних трафаретів для незрячих. Тож виборці, які погано бачать теж проситимуть допомоги - і не знатимуть напевне, за кого ж проголосували насправді.
У центральному офісі національної асамблеї інвалідів пропонували – адаптувати всі виборчі дільниці так, щоби інваліди могли голосувати самі. Однак парламент вирішив, що зробити це – неможливо.
Чи зможуть інваліди переконати владу вже зараз полегшити їм голосування? Голова комітету виборців України вважає, що – ні.
Однак інваліди мають на це мало надії. Для них – 25 травня – ще один важкий день, коли вони не зможуть скористатись своїм правом самостійно.
Телеканал новин „24"
|