Меню сайта


Меню сайта
«  Декабрь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


Меню сайта


Меню сайта

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш сайт посетило: счетчик посещений


Меню сайта



Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Приветствую Вас, Гость · RSS 15.05.2024, 12:24:59
Главная » 2013 » Декабрь » 19 » У Вірменії побудували селище для інвалідів, поранених при землетрусі 1988 року (ВІДЕО)
13:11:28
У Вірменії побудували селище для інвалідів, поранених при землетрусі 1988 року (ВІДЕО)


  


Особливе містечко для особливих людей. У Вірменії австрійські будівельники звели житло для скалічених ще двадцять п'ять років тому, після страшного землетрусу.

Тоді гроші для інвалідів збирала вся Австрія. Але й зараз австрійці не полишають підопічних - для них створять спеціальний центр. Як і чим містечко живе за чверть століття після трагедії - розкаже Інна Жмуд.

Якби її тоді запитали: життя сина чи здорові ноги - не вагаючись би відповіла: дитина важливіше. Проте стихія не питала. Під час землетрусу їх будинок розвалився за секунди.

Анаїт, постраждала під час землетрусу 1988 року:

- Взяла ребенка с собой - и прыгала, мы жили на втором этаже. Мы попали в подвал, в сидящем виде на ступеньки. Три дня - я с сыном, сыну был годик, после трех дней нас вытащили оттуда, сыну ничего не было - ни одной царапины, а у меня ампутировали... чтобы жить.

Анаїт - одна із сотні інвалідів, кому дали житло у цьому кварталі. Будинки тут - майже без ґанків, обладнані пандусами. Усе - задля того, щоб особливі люди мали змогу і на вулицю вийти, і менше комплексували.

Інна Жмуд, кореспондент:

- Те, що це селище особливе, видно одразу з цього майданчику: дуже мало дитячих гойдалок, проте багато спортивних знарядь. Бо після трагедії тут розуміють: розваги - то другорядне, головне - здоров'я.

Квартал для скалічених людей на околиці міста Гюмрі. Колишній Ленінакан. Усі будинки звели коштом австрійців.

На будинках, де зазвичай кріплять таблички з іменами видатних людей, зараз - імена тих, хто дав гроші на будівництво.

Степан Тер-Маркарян, виконавчий директор історико-культурного заповідника "Кумарі":

- На табличках, если б мы прошли до конца вот так вот, посмотрели - есть и отдельные семьи, есть и группы, австрийский красный крест.

Тут емоційно тяжко ходити вулицями - так багато хворих людей. Ще гіркіше бачити ось такі іграшки. Наприклад, скалічений лижний інструктор. Але в місті, де так яскраво пам'ятають трагедію, до цього ставляться інакше: головне - живі.

Та й інфраструктуру розвивають. Ті ж самі австрійці.

Самвел Баласанян, мер міста Гюмрі:

- Они начали строительство, где должны изучать таких детей. Я выделил землю, дали мы землю просто так, вообще, и сегодня они начали строительство, наверное, в конце 14-го года эта программа начнет работать.

Проводжаючи нас, Анаїт про єдине пожалкувала - у центрі міста вона не була майже півроку. Тут чекають на автобус, пристосований для інвалідних візків. Та чи куплять - невідомо.

Інна Жмуд, Вадим Свиридонов, Новини, телеканал "Інтер", Вірменія

Подробности-ТВ

Категория: | Просмотров: 341 | Добавил: Ольга | Теги: | Рейтинг: 0.0/0